Nefes ve Yaşam Koçluğu

YAŞAM KOÇLUĞU NEDİR? KİMLERE FAYDALIDIR?

Aşağıdakilerden “evet, bana da oluyor” dediğiniz var mı?

😔 Kendimi ifade etmekte ve söylemek istediklerimi aktarmakta zorlanıyorum.

😔 Kendimi sıkışmış ve bulunduğum noktadan hareket edemezmişim gibi hissediyorum.

😔 Sorumluluklarım altında eziliyorum ama yine de yardım istemekte zorlanıyorum.

😔 Yaratıcılığımı kaybettiğimi düşünüyorum ve yaratıcı yanımla tekrar tanışmak istiyorum.

😔 Sağlıksız hissediyorum ya da çok sık sağlık sorunu yaşıyorum.

😔 Kilo problemim var ve sürekli diyet yapmaktan sıkıldım, diyetlerle gelişme kaydedemiyorum.

😔 Bir şeylere başlıyorum ama sonunu getiremiyorum, motivasyonum çok düşük.

😔 Hep stresli ve sinirliyim sanki herkes benim üzerime geliyor gibi hissediyorum.

😔 İlişkilerimde kullanıldığımı ve çok verici olduğumu düşünüyorum.

😔 İşimden kariyerimden memnun değilim ama değişim için harekete geçmeye korkuyorum.

😔 Özgüvenim çok düşük, kendimi hep başkalarıyla kıyaslıyorum.

Yukarıdaki listede “işte bu benim” dediğiniz bir ya da daha fazla madde olduysa bilin ki hepsi yaşam koçluğu alabileceğiniz konular. Yalnız değilsiniz, ne bu duygularınızda ne de deneyimlerinizde. Bunları tek başınıza çözmeniz gerekmiyor.

NEFESLE DÖNÜŞÜM NEDİR?

Yaşam enerjimizin %70’inden fazlasını aldığımız nefese borçlu olduğumuzu biliyor muydunuz? Farkında bile olmadan gün içinde defalarca alıp verdiğimiz nefesler bizi yaşatmanın yanı sıra aslında içinde bulunduğumuz ruhsal durumun da habercisi. Biz nasılsak nefesimiz de öyle yani. Sanılanın aksine nefes seansı olarak bahsedilen ancak benim dönüştürücü nefes olarak altını çizerek bahsetmek istediğim nefes çalışması sadece yapılan seans sırasında kullandığımız bir tekniktir. Amacı da seans sırasında gözlemlediğimiz, nefesinize koyduğunuz kısıtlamaları kaldırmanız için size destek olmaktır. Öncesinde yapılan yaşam koçluğu ile desteklenen bu seans sonrasında yaşamınızda sorun yaşadığınız alanlarda genişlediğinizi, rahatladığınızı gözlemleyebilirsiniz.

Ben nefes seansını ilk kez Simurg Nefes ve Yaşam Merkezi bünyesinde 2018 Mart ayında 5 gün süren bir seminerle deneyimledim. Sonrasında aynı yıl Nefes Koçluğu ve Yaşam Koçluğu adı altında 2 ayrı modülden oluşan ICF  (International Coaching Foundation) Onaylı Nefes Koçluğu sertifikamı aldım ve kendim de bir nefes koçu oldum.

ONLINE SEANS DENEYİMİ

Dönüştürücü nefes seansı normalde fiziki şartlarda ve birebir yapılmaktadır. 2020’de hayatımıza giren pandemi gerçeği nedeniyle bu süreçte fiziki şartlar yerine online seanslara başladım. Online seanslarda yaşam koçluğuna ek olarak seans sonu nefes ve meditasyonu da deneyimlemenizi sağlıyorum ve sizi huzurlu ve üzerine çalıştığımız konuda emin adımlar atacak motivasyonla uğurluyorum.

Online koçluk alarak ister belirli bir konuda ilerleme kaydetmek için benimle çalışabilir, isterseniz de genel olarak duygusal anlamda sorun yaşadığınız bir konuda bunun üzerine koçluk alabilirsiniz. Bakış açımı ve beni daha iyi tanımak için yazılarıma göz atmanız yeterli. 🙂 Seanslar hakkında bilgi almak için Bana Yazın sayfasından mesaj atabilirsiniz.