Hakkımda

Merhaba ben Eda,

Öncelikle bu sayfaya tıkladığınıza göre benim nasıl biri olduğumu merak ettiniz. İşin aslı ben de merak ediyorum! Bu yüzden de, kendimi daha iyi tanımak, anlamak ve yıllar içinde beni büyüten şeyleri paylaşmak için bu blogda düşündüklerimi yazmaya karar verdim. Yazmak benim için her zaman bir terapi şekli oldu. Üniversitede İtalyan Dili ve Edebiyatı okumaya karar verdiğimde bunun ileride bana ne gibi bir faydası olacağını hiç bilmiyordum. Ancak bitirme tezimi yazarken, bir gün mutlaka yazar olmak istediğimi anlamıştım.

Hayallerini yaşamaya alışkın olmayan bir 80 kuşağı çocuğu olarak, mezun olur olmaz nasıl para kazandıran bir iş yaparımın derdine düştüm. Bu kafa yapısını 34 yaşına kadar sürdürdükten ve İtalyanca konuşmak dışında tekstil sektörünün hiç eğlenceli olmadığını anladıktan sonra ise, ani bir kararla reklam sektörüne adım attım. Hem de metin yazarı olarak. Reklam sektöründe 5 yılın sonunda kendiminmiş gibi sevdiğim canım ajansım kapandı ve bu sefer de 1,5 yıl kadar sağlık turizminde çalıştım.

2018 yılında, hayata bakışımı değiştiren bir nefes seminerine katıldım ve arkasından kendim de nefes koçu olmaya karar verdim ve bunun için eğitim aldım. Bu seminer ve sonrasındaki nefes koçluğu eğitiminde, kişisel gelişim konularında zihnimde hep eksik kalan ve hatta bu umutla gittiğim terapilerde de tamamlanmayan bazı önemli parçalar zihnimde tamamlanmaya başladı. Koçluk sistemi benim için çok faydalı oldu ve yaşamda sürekli düştüğüm düşük dönemlerimi daha iyi yönetmemi, çok daha hızlı toparlanıp harekete geçmemi sağladı. Benim için çok faydalı olan bu sistemi ve nefesin gücünü başkalarıyla paylaşabilmek için ben de koç olmaya karar verdim.

Yaşam, ucunda ışık olup olmadığını merak ederek ilerlemeye çalıştığımız karanlık bir tünel. İyi ki öyle çünkü eğer bizi nelerin beklediğini bilsek yaşamak bu kadar heyecanlı olmazdı. Acı tatlı ne yaşarsak yaşayalım, ne hissettiğimiz bakış açımızla ilgili. Benim de yazılarımla başarmayı umduğum, size yaşadıklarınızla ilgili farklı bir bakış açısı sunmak. Kendi hayatımdan örnekler sunarak sorunlarınızla ilgili farklı çözümler olabileceğini göstermek. En önemlisi, yalnız olmadığınızı, hepimizin bocaladığımızı, zorlandığımızı ve yine de hayatın çok güzel ve yaşamaya değer olduğunu hatırlatmak.

Bir şeyler yapmak istiyor ancak bir türlü nasıl ve ne zaman olacağına karar veremiyorsanız, doğru yerdesiniz. Sizinle beraber başlamak beni mutlu eder. Eğer bu satırları okuyorsanız, burada olduğunuz ve bu anı benimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Her yol küçük de olsa bir adımla başlar ve tebrikler siz şu anda o adımı attınız. Aramıza hoş geldiniz. İster yazıları okuyarak daha iyi hissedin isterseniz benden bizzat koçluk desteği alın, isterseniz de istediğiniz başka birinden destek alın, yeter ki destek isteyin ve bir yerden başlayın. Yolunuz açık ve ışıklı olsun.