Haydi Biraz Enerji Temizliği Yapalım!

9 Mayıs 2020

Photo by Marcos Paulo Prado on Unsplash

O duyguyu bilirsiniz. Ortada bir sebep yoktur (ya da siz farkında değilsinizdir) ve birden enerjinizin düştüğünü hissedersiniz. Birden üzgün, yorgun, cansız hissetmeye başlarsınız. Bu duygunun nereden çıktığını anlamadığınız gibi onunla nasıl başa çıkacağınızı da bilemezsiniz.

Şimdi size ben böyle düşük enerjili hissettiğimde benim üzerimde işe yarayan  enerji temizliği yöntemlerinden bahsedeceğim. Bugünün yazısı, olaya tamamen bilimsel bir pencereden bakanlar için biraz zorlayıcı olabilir. Özellikle evde kalmamız gereken şu günlerde evinizin enerjisini temiz tutmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu tür çalışmalar aklınıza yatmıyorsa siz daha iyi hissetmek için en iyi bildiğiniz yöntemleri uygulamaya devam edin. Size ne iyi gelecekse onu yapın, her birimiz şifamızı içimizde taşıyoruz ne de olsa.

1-Tüm Camları Açın: Evi ya da bulunduğunuz yeri güzelce havalandırın. Kulağa çok basit geliyor değil mi? Ama bazen düşünemiyoruz işte. Bol bol oksijeni evinize davet edin. Cereyanda kalırsın, çarpılırsın evladım diyen annenizi birkaç dakika duymazdan gelin. 😛

2-Ilık Bir Duş Alın: Güzel kokulu bir sabun veya duş jeli ile yapacağınız ılık bir duş da enerjinizi temizlemenize yardımcı olacaktır. Duşta ayaklarınız dahil vücudunuzun tüm uzuvlarını sevgi ve yüksek alaka ile yıkamayı ihmal etmeyin. Yıkanırken üzerinizde asılı kalmış olabilecek olumsuz enerjilerin yıkandığınız sularla aktığını hayal etmeniz, bu ritüelin etkisini artıracaktır.

3-Sesle Enerji Temizliği: Olumsuz titreşim kalıplarını temizlemek için iyi bir yöntem olan sesle enerji temizliğini yapmanız çok kolay. Eğer söz konusu alan evinizse ellerinizi çırparak evi şöyle bir dolaşın. Bir çan da çok faydalı olabilir. Evde bir şeyleri protesto ediyormuş gibi tahta bir spatula ile tavaya vurabilirsiniz. Ya da plastik bir şişeyi nohutla doldurup kendinize bir enstruman yapabilirsiniz. 🙂 Benim düşünceme göre müzik de çok faydalı bir enerji temizleme aracı. Bulunduğunuz alanın enerjisini temizleyecek güzel bir şarkı dinleyebilirsiniz, ama sesi biraz açın, her köşeye ulaşmalı. Alkış sesi veya müzik eve yayıldıkça enerjilerin temizlendiğini ve giden olumsuz enerjinin güzel ve sevgi dolu bir enerji ile yer değiştirdiğini düşünün.

4-Mantra veya Şarkı Söyleyin: Daha önce mantra çalışması yapmış olanlar veya bir mantra çalışması yapmaya sıcak bakanlara OM mantrası ile başlamalarını önerebilirim. Bu yazıda o kadar güzel anlatılmış ki nasıl yapılacağı, hatta bir video bile eklemişler sesi doğru çıkarabilmeniz için o yüzden uzun anlatmıyorum. Elbette mantra çalışması dışında da kendi sesinizin şifası ile çalışabilirsiniz. Bunun en iyi yolu bence şarkı söylemek. Sevdiğiniz bir şarkıyı söyleyebileceğiniz gibi olumlama dediğimiz bazı yüreklendirici cümleleri de kendinize şarkı söylermiş gibi tekrar edebilirsiniz.

5-Dua Edin: Neye inanıyorsanız ona dua edebilirsiniz. Önemli olan bizden daha büyük olan güçten yardım istemek. Onunla o anda sizi bunaltan ve enerjinizi düşüren duyguları paylaşın. Yüksek sesle söylemenize gerek yok, onun sizi duyduğunu bilin. Daha iyi hissetmek için yardımını isteyin. İçinizden yükselen duygular olursa (ağlamak gibi), o duyguları karşılarken yanınızda olmasını isteyin. Duanızı kabul edildiğini bilerek ve şükrederek sonlandırın.

6-Adaçayı Yakın: Kurutulmuş adaçayı yapraklarının çıkarttığı dumanla evinizi tütsüleyin. Batıl inanç gibi gelebilir ama 100% başarılı bir yöntem olduğunu garanti edebilirim. 🙂 En azından bizim evde.

7-Dans dans dans: Bir dans pistinde gibi değil, adeta tepinir gibi elinizi kolunuzu sallayarak, ayaklarınızı yere vurarak, başınızı heavy metal konserindeymişsiniz gibi sallayarak tepinin. Bunu bir süre yaptıktan sonra normal dansa -artık o sizin için neyse- geçebilirsiniz. 🙂

8-Nefes Alın: Bir nefes koçu ile daha önce çalıştıysanız (mesela ben) kendinize nasıl 100 neşe nefesi yapacağınızı biliyor olacaksınız. Her güne temiz bir enerji ile başlamanız için 10 dakikalık bu neşe nefesi ile başlamanızı öneririm. Eğer daha önce nefesi deneyimlemediyseniz önerim, benim eskiden yaptığım 4-7-8 tekniğini denebilirsiniz. Akciğerlerinizi tamamen boşaltın, sonra 4 saniye boyunca nefes alın, 7 saniye boyunca tutun ve 8 saniye boyunca verin. Bunu en az 4 kez tekrar edin.

9-Görsel Meditasyon: 8 numaradaki nefes çalışmasını gözleriniz kapalı bir şekilde yaptıktan sonra, bir süre normal nefes alarak oturun ve kalp atışlarınıza konsantre olun, sonra kalbinizin içinden sarı bir ışık çıktığını hayal edin. Sonra bu ışığın bütün vücudunuza yayıldığını ve daha sonra vücudunuzun dışına çıktığını hayal edin. Bu ışığın tüm evinizi, oda oda gezdiğini ve tüm evinizin enerjisini temizlediğini hayal edin. Tamamladığınızı hissettiğinizde gözlerinizi açın. Bitirmek için acele etmeyin, evin her köşesini içinizden gelen bir güçle güzelce temizleyin. İçinizden gelirse evinizin çevresini hatta sokağınızı da temizleyebilirsiniz. 🙂 Nedense bende öyle oluyor.

Bu tatlı bahar gününde enerji temizliği nasıl geldi? Hangi yöntem/ler aklınıza yattı? Hangisini ilk deneyeceksiniz, ya da zaten uyguluyorsunuz? Yorumlarda benimle paylaşın.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply