Mükemmel Zamanlama

1 Aralık 2019

Bir blogu takip eden neredeyse hiçkimsenin olmaması bazen iyi bir şey. 🙂 Size, işler karıştığında kafanızı toplamanız için zaman tanıyor bu durum. Ama insanın artık yazmasa dayanamayacak gibi olduğu bir nokta var. Yani herkesin değil, benim gibi yazmayı ve paylaşmayı sevenlerin diyelim. Ve bu yüzden tam da şimdi sevgili bloguma geri döndüm.
Hayatta mükemmel zamanlama diye bir şey var mı? Biz faniler başımıza neyin neden gelmekte olduğunu anlamaya çalışarak gezinirken başımıza bir şeyler gelmeye devam ediyor. Çoğu zaman en olmadık zamanda istediğimiz şeylerin tam tersini çekiveriyoruz kendimize.
2017 biterken bir düşüncem vardı. 2018 korkularımla yüzleştiğim ve onları bir bir yendiğim yıl olacaktı. Bu düşüncemle kendime çekeceğim deneyimleri tahmin edebilsem inanın hemen o anda vazgeçerdim. Vazgeçebilir miydim, ne yazık ki bir düşünce artık düşünülmüşse yapacak pek de bir şey yok. Üzerinde fazla durmamak dışında! Ama ben öyle yapmadım. 2018’e bu kararla girdim. Şu anda 2019’u tamamlarken bunu sizinle paylaşma sebebim 2020’ye girerken kendiniz için vereceğiniz kararlar ve dileklerinizle ilgili aslında. Ben ettim siz etmeyin anlamında değil de, ne bileyim biraz daha sakin gidin diye. Çünkü ancak 2018 bitip 2019’a girdiğimizde anladım ben ne yaptığımı. Öyle bir dilek diledim ki 2018 beni korkularımla gerçekten yüzleştirdi. Hem de çoğuyla. En dibe vurdum hatta dipleri süpürdüm. Ve evet ölmedim hala karşınızdayım. Ama yıkıldım ve yeniden ayağa kalktım, düştükten sonra hepimizin yaptığı gibi.
2018 boyunca başıma ne zaman istemediğim şeyler gelse hep, “neden şimdi” diye düşündüm. O sıralar korkularımı yenmekle ilgili yarı bilinçli dileğimi hatırlamıyordum. Neden şimdi oldu bunlar, neden hepsi üst üste geldi? Kim bilir… Eğer mükemmel zamanlama diye bir şey varsa, ki ben olduğuna inanıyorum, neden o zaman olması gerektiğinin farkındalığı bize çok sonra geliyor. Ben şu anda henüz nedenini bilmiyorum. Ancak size şu kadarını söyleyebilirim, yürekten dilediğiniz her şey olur. Ve korktuğumuz şeylerle yüzleşiriz çünkü bize engel olurlar ve hayat ilerlememiz üzerine kurulu.
Sevgili 2018 sana haksızlık ettiğim için özür dilerim. Okuma yazmayı söktüğüm yıldan sonra hayatımın en değerli eğitimini aldığım yıl sendin. 2019 sana da teşekkürler, yaralarımı saracak süreyi, bolluğu ve bereketi bana sunduğun için. 2020 senin için hazırım. Aşk, neşe, seyahat ve bol bol kahkahayla dolu bir yıl olursun inşallah.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply