Kendinize En Güzel Hediyeyi Verin

6 Mayıs 2020

Bugün benim doğum günüm. Yıllar önce, bugün geldiğinde nasıl bir hayatım olacağını düşündüğümde, inanın şu anki halini kesinlikle tahmin edememiştim. Yine de oldukça harika olduğunu söylemeliyim ve bunun için her zaman şükrediyorum.

Doğum günüm yaklaşırken, bu ay her gün burada yazdığım için, blogda ne yazacağımı bayağı düşündüm. Sonuçta doğum günüme denk gelen blog yazımın kendime ve size bir hediye olması gerektiğine karar verdim.

Peki bu nasıl bir hediye olabilirdi? Sonunda bu belirsizlik günlerinde en çok ihtiyaç duyduğum şeyin cesaretlendirici sözler ve fikirler olduğuna karar verdim. Bugün 40 yaşıma basıyor olduğum için bunu ikiye bölelim (çünkü 40 tane yazsam bu yazı çok uzun olur!) ve size ve kendime her gün hatırlatmak istediğim 20 şey yazayım istedim.

1-Tanrı tüm yaratıkları mükemmel yarattı, bu yüzden kendini olduğun gibi kabul et.

2-Yaşamda geride kaldığını/ geciktiğini hissettiğinde, her şeyin olması gereken sırada olduğunu hatırla. Yaş bir engel değil ama korku öyle.

3-Hiçbir zaman yalnız ve başkalarından ayrı değilsin. Tek başına olduğunda bile hala tüm evrene bağlısın.

4-Sevgiyi kabul etmek de vermek kadar önemli, o yüzden sana verilen sevginin farkına varmayı ve kıymetini bilmeyi her zaman hatırla.

5-Değişimden  hiçbir zaman korkma. Bizim için neyin iyi olduğunu her zaman bilemeyebiliriz.

6-İnsanları mutlu ettiğinde bunun seni eksilttiğini hissetmiyorsan yaptığın şeyi yapmaya devam et.

7-Çok fazla sevmekte utanılacak bir şey yok, öyle bir şey yok. Sevgiyi bozan aşırı bağlılıktır. Özgürce ve sahiplenmeden seversen her şey iyi olur.

8-Kendine her zaman neye ihtiyaç duyduğunu sor. Eğer kendine ihtiyaç duyduğun şeyi veremiyorsan o zaman ona gerçekten ihtiyacın var mı sor.

9-Öğrenmenin gücünü hafife alma. Hataları boşuna yapmıyoruz.

10-Keyif almıyorsan, yanlış yapıyorsun.

11-Bir şeyler hakkında takıntılı olmak sorun değil. Tutku budur.

12-Kendin duygusal bir harabeyken insanlara tepki verme. Önce kendi duygusal çöpünü dök, kendi ihtiyaçlarınla ilgilen, başkalarınınkiyle değil.

13-İstediğini elde edemediğinde, daha iyi bir şeyin yolda olduğunu bil.

14-Bu dünyada kapladığın yeri hak ediyorsun, asla geri çekilme, başını hep dik tut.

15-Bir yabancı seni sinirlendirdiğinde kıymetli zamanını bir süre sonra hatırlayamayacağın bir şey için harcadığını hatırla.

16-Sevdiğin biri seni sinirlendirdiğinde iletişimin önemini hatırla. Sevginin dilini kullanırsan her şey yoluna girecek.

17-Kalbin kırıldığında bil ki bu da geçecek ve yine seveceksin. Kırık bir kalbi onarmanın en iyi yolu başkalarına iyilik yapmaktır. Yani istediğini alamadığında, ver.

18-Düşüncelerine değil sezgilerine inan. Eğer düşüncelerin acı veriyorsa onları sorgula. Karar verirken her zaman içinden gelen sese de kulak ver.

19-Yaşamındaki en önemli insan her zaman sensin ve her zaman ilk sen gelmelisin.

20-Büyümek acılı olabilir ama buna değer.

Kırklarıma bu sözlerle arkama bakmadan başlıyorum. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Bu yıl kendinize doğum günü hediyesi olarak ne vereceksiniz, ya da doğum gününüz çoktan geçtiyse ne verdiniz, yorumlara yazarsanız görmüş olurum 🙂

Ps. Bu şarkı da benden bana gelsin.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply