Bir Ay Boyunca Her Gün! #mayisboyunca 

30 Nisan 2020

Mayıs yılın en sevdiğim ayı. Kusura bakmayın çünkü pek tarafsız bakamıyorum bu duruma. Öncelikle doğduğum ay Mayıs. Ayrıca en sevdiğim mevsim olan ilkbaharın buram buram hissedilmeye başlandığı ay bence. Mayıs geldiğinde yaza ne kadar az kaldığını hissettiğim için de böyle hissediyor olabilirim elbette.

Son 45 gün hiç de kolay geçmedi ve önümüzdeki günlerin ne getireceğine dair net bir tablo da yok önümüzde. Hastalananlar, maddi kayıba uğrayanlar, sevdiklerini kaybedenler ve belki bunların yanında çok basit kalsa da benim gibi zihin sağlığı anlamında farklı bir dönemece girenler, inanın hepinizin acısını derinden yaşıyor ve hissediyorum.

Başta birkaç günde evde dinleniriz sandığımız, sonra süreci verimli geçirmek için kendimizi çeşitli uğraşlara kaptırdığımız bu süreçteki tek kazanımımız fazla kilolarımız gibi görünüyor olabilir. Karantina sürecini yalnız, ailenizle veya arkadaşlarınızla geçiriyor olmanız fark etmez, hepimiz halının altına süpürdüğümüz birkaç şeyi fark etmek, yerden almak ve incelemek zorunda kaldık bence. Boyutu ne olursa olsun, elimize alıp baktığımızda, “ya sen hala burda mısın, seni yıllar önce halletmiştim ben” dedik biraz şaşırarak. Yoksa sadece bana mı oldu bu? 🙂 En azından gözlemlerime dayanarak söyleyebileceğim bu, belki size olmamıştır ancak bana oldu.

Bu süreci hayallerimdeki gibi verimli geçirmek şöyle dursun bu sabah tartıldığımda tam 59,1 kg geldim ki bu 3,5 yıl önce 13 kilo vermeden önceki halime ulaşmama sadece 3 kilo kaldığını gösteriyor. Yani tabi kiloların tümünü karantinada almadım ama karantina süresince aldığım 2,5 kilo beni bu noktaya getirdi işte. Eminim birçok insan aldığı kilolardan dolayı panik halinde o yüzden bununla ilgili söyleyeceğim tek şey şu olacak, inanın daha fazla kilo alınca daha kolay veriliyor. 😛

Başlığa gelecek olursak, bu Mayıs ayında uzun zamandır hayalini kurduğum bir şeyi gerçekleştirmeye karar verdim. 1 Mayıs’tan itibaren, Mayıs ayı bitene dek her gün bir yazı paylaşacağım burada ve Instagram bloğumda da paylaşım yaparak duyuracağım. Herhalde bundan daha iyi bir zaman olamazdı böyle bir şeyi yapmak için. Sizden ricam eğer özellikle görmek istediğiniz bir içerik varsa benimle yorumlarda paylaşmanız. Sorular ve önerilere açığım. Tam 30 yazı yolda, ben çok heyecanlıyım, bu küçük meydan okuma bana düzenli yazma alışkanlığını kazandırırsa harika olur.

Şu sıralar kazanmaya çalıştığınız bir alışkanlık varsa benimle #mayisboyunca her gün siz de onu uygulamaya ne dersiniz? Var mısınız?

 

 

You Might Also Like

2 Comments

  • Reply Tugcesan 30 Nisan 2020 at 20:55

    Takipteyiz Edum

    • Reply whatshername 1 Mayıs 2020 at 09:08

      ❤️

    Leave a Reply